Kontakt

Aktivitetshuset, Norderstraße 49, 24939 Flensburg, Tyskland
Lydstudiet er lukket indtil den 5.6.2019
ma, ti, to 10 - 20, on 10 - 22, fr 10 - 14,


Info

tlf +49 (0)461 150 140
akti@sdu.de

Sarah Keppler

Daglig leder
sarah@sdu.de

Gaby Günther

Administration
gaby@sdu.de

Helge Bastiansen

Værkstedsleder Træ
helge@sdu.de

Lars Bossemeier

Servicemedarbejder
larsb@sdu.de

Malte Kleinert

Servicemedarbejder
malte@sdu.de

Marco Knappert

Pedel og leder af Trykkeriet
marco@sdu.de

Jessica Lange

Servicemedarbejder
jessical@sdu.de

Anita Lausen

Servicemedarbejder
anita@sdu.de

Iben Lund Rasmussen

Værkstedsleder Atelieret og Serigrafi og Service og rengøring
iben@sdu.de

Christian Prasno

Værkstedsleder Medier
christian@sdu.de

Marc Rickertsen

Administrativ medarbejder kultur og værkstedsleder Foto
marc@sdu.de

Matthias Runge

Værkstedsleder for Musik og Lyd
matthias@sdu.de

Julian Thieme

Servicemedarbejder
julian@sdu.de