Kontakt

Aktivitetshuset, Norderstraße 49, 24939 Flensburg, Tyskland
Akti er begrænset åben i ugerne 28-35 (mandag-torsdag kl. 10-16, fredag kl. 10-14)
ma, ti, to 10 - 20, on 10 - 21, fr 10 - 14


Info

tlf +49 (0)461 150 140
akti@sdu.de

Sarah Keppler

Daglig leder
sarah@sdu.de

Gaby Günther

Administration
gaby@sdu.de

Lisa-Lotta Adomeit

Værkstedsleder Serigrafi
lisal@sdu.de

Lina Bertram

Servicemedarbejder
linab@sdu.de

Dorte Bryndum

Værkstedsleder Aktiv Ro
dorte@sdu.de

Birthe Jacobsen

Servicemedarbejder
birthe@sdu.de

Marco Knappert

Pedel og leder af Trykkeriet
marco@sdu.de

Anita Lausen

Servicemedarbejder
anita@sdu.de

Arthur Nierade

Social media og unge koordinator
arthur@sdu.de

Dorthe Olesen

Servicemedarbejder
dorthe@sdu.de

Christian Prasno

Værkstedsleder Multimedia Produktion
christian@sdu.de

Marc Rickertsen

Administrativ medarbejder kultur og værkstedsleder Foto og Multimedia Studio
marc@sdu.de

Matthias Runge

Værkstedsleder for Musik og Lyd
matthias@sdu.de

Vajka Thomsen

Servicemedarbejder
vajka@sdu.de

Maya Trampler

Værkstedsleder Atelieret og Service og rengøring
maya@sdu.de